Pomysłowy sylwester pod Warszawą

Mimo, ze centrum Warszawy oferuje rok rocznie mnóstwo ciekawych atrakcji i moc wrażeń, związanych z witaniem Nowego Roku, wielu turystów i mieszkańców Stolicy decyduje się na spędzenie tej najgłośniejszej nocy w roku poza miastem. Bez wątpienia jest to alternatywa bardzo intratna, szczególnie ze względu na znacznie niższe koszta oraz bardziej kameralną atmosferę.

Zamiast więc spędzać Sylwestra pod gołym niebem, na którymś z warszawskich Placów, czy to Defilad czy Konstytucji, śmiało można zorganizować sobie świetną zabawę na wsi, poza miastem. Nawet jeśli będą Państwo w okolicy przejazdem i tylko na tę jedną noc, warto zapoznać się z ofertą bazy noclegowej tego regionu Polski.

Znaleźć tutaj bowiem można nie tylko renomowane restauracje, młodzieżowe puby czy nowoczesne kluby i dyskoteki, ale także prywatne kwatery i gospodarstwa agroturystyczne. Od jesieni właściciele takich lokalizacji planują szczegółowo program i przebieg sylwestrowej zabawy tak, by zaciekawia,c i przyciągać gości ze wszystkich zakątków kraju.

Bez wątpienia, do najważniejszych atrakcji wiejskiego Sylwestra należy tradycyjny, prawdziwy kulig. Podwarszawskie gospodarstwa agroturystyczne proponują bowiem konne przejażdżki malowniczymi traktami. Niejednokrotnie uczestnicy takich kuligów wyposażani są w płonące pochodnie rozświetlające mroki grudniowej nocy. Najczęściej taka wyprawa kończy się wspólnym ogniskiem, podczas którego piecze się kiełbasę i podziwia rozbłyskujące co rusz nad miastem kolorowe, zapierające dech w piersiach fajerwerki.

Innym pomysłem na spędzenie Sylwestra poza miastem może być udział w karnawałowym balu w jednym z podwarszawskich dworków. Urokliwe, historyczne miejsca idealnie nadają się do zorganizowania klasycznych, eleganckich i dystyngowanych imprez. Niejednokrotnie też można spotkać się z propozycjami bali przebieranych, gdzie każdy z uczestników występuje w oryginalnym, ciekawym stroju, nawiązującym na przykład do postaci historycznych lub filmowych bohaterów.

Nie trzeba chyba dodawać, jak ciekawa jest to opcja dla spragnionych wrażeń turystów, przybywających w okolice Warszawy w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz Nowego Roku. Co więcej, decydując się na spędzenie 31 grudnia w jednej z podwarszawskich miejscowości, będą Państwo mieli okazję zapoznania się z charakterystycznymi dla Mazowsza zwyczajami świątecznymi i noworocznymi. Gorąco zachęcamy więc do takiego właśnie zorganizowania sylwestrowego wyjazdu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17861 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pomyslowy-sylwester-pod-warszawa/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->d in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435